Getin Leasing- najlepsza oferta leasingu

813 070 600 biuro@getinautoleasing.pl

Menu

Leasing samochodowy

Leasing samochodu osobowego w Getin Leasing.

 

Choć oferta Getin Leasing obejmuje pełny zakres przedmiotów to w szczególności jeśli chodzi o samochody jest godna polecenia. Oczywiście możemy leasingować samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. Procedury są podobne – szczególnie przy osobowych i ciężarowych do 3,5T jednak tu zajmiemy się zaletami leasingu samochodu osobowego.

 

Ze względów podatkowych samochody osobowe możemy podzielić na dwie grupy. Te tańsze do 20 tys. Euro i drogie, w cenie pow. 20 tys. Euro. O ile w tych pierwszych możemy rozważać czy lepszy jest leasing operacyjny czy finansowy, o tyle w droższych tylko leasing operacyjny pozwoli nam w pełni wykorzystać zalety leasingu. Różnice te wynikają z faktu, że polskie prawo pozwala rozliczać auto osobowe w firmie tylko do równowartości tej kwoty w przypadku zakupu za gotówkę, w kredycie czy leasingu finansowym.

 

Czyli najpierw te popularniejsze – samochody osobowe do 20 tys. euro.

 

Procedura Getin Leasing na samochody nie ma sobie równych na rynku. Żeby było to jasne i przejrzyste wypunktujemy zalety

  • wpłata na nowe od 1 %, używane od 9 % i to w procedurze na dowód osobisty i NIP
  • okres leasingu od 24 do 84 m-cy
  • brak konieczności wyceny przy samochodach używanych
  • leasing nawet od pierwszego dnia działalności
  • możliwość sfinansowania samochodu sprowadzonego przez nas z zagranicy- relasing
  • leasing samochodów zakupionych na fakturę VAT 23 % jak i na tzw. F-Vat marża

To wszystko powoduje, że leasing jest praktycznie dla każdego. Oczywiście tak proste procedury wymagają by potencjalny leasingobiorca mógł wylegitymować się pozytywną historią kredytową i brakiem wpisów w KRD. To jest jednak zrozumiałe jeśli można dostać samochód za 100tys. Za 1 % wpłaty.

 

Przy okazji przypomnimy zalety leasingu operacyjnego:

  • wszystkie koszty stanowią koszt uzyskania przychodu;
  • możliwość wrzucenia ubezpieczenia AC/OC/NW za pierwszy rok w leasing
  • możliwość dostosowania rat do sezonowości przychodów
  • a więcej porad podatkowych u naszych doradców.

 

Co ważnie i wspomniane wcześniej w Getin Leasing popularny i prosty jest też leasing finansowy. Dzięki tej konstrukcji to leasingobiorca amortyzuje samochód. Można w ten sposób wrzucić sobie w koszty auto w 30 m-cy (amortyzacja samochodu używanego) a leasing wziąć nap na 5 lat. Poprawimy wówczas płynność finansową firmy. Podkreślić też warto że Getin Leasing jako jedna z nie wielu firm umożliwia sfinansowanie vat w leasingu finansowym.

 

Co więcej przy samochodach za więcej niż 20 tys. euro.

 

.Jeśli wartość samochodu do odliczenia przekracza 20 tys. euro w przypadku zakupu na kredyt czy za gotówkę na firmę tracimy. Po prostu kwota powyżej tych 20 tys. będzie nie będzie kosztem. Rozwiązaniem jest leasing operacyjny w Getin leasing.

Zalety są zgodne z tymi co powyżej. No może jedynie przy przekroczeniu wartości 100 tys. zł netto możemy spodziewać się nieco wyższej wpłaty. Powidzmy 9 %, ale czasami udaje isę trochę mniej.

Jednak to nie wszystko. W Getinie możemy zaproponować też tak skonstruowany harmonogram spłat, że większość samochodu wrzucimy w koszty przez pierwsze miesiące leasingu. Co więcej. Leasing samochodu to od ustawowych 24 m-cy do nawet 7 lat. Możemy kupić drogi samochód i płacić za niego naprawdę niewiele co miesiąc. Kolejną zaletą leasingu Getinie jest możliwość podniesienia wykupu do nawet 30-40 % wartości początkowej. Pamiętajmy jednak, że jeśli zostawimy samochód w firmie to wykup pow. 3,5 tys. zobowiąże nas do kolejnych 30 m-cy amortyzacji. Najlepiej wybrać więc leasing na okres zbliżony do tego jaki chcemy samochód użytkować w działalności gospodarcze, a po leasingu po prostu wykupić już bez wciągania do firmy.

Jeszcze jedna poważna zaleta leasingu droższych aut osobowych. Do niedawna można było odliczyć 50% VAT ale maksymalnie 6 tys. zł. Dziś możemy dalej odliczyć tylko 50% VAT ale już bez ograniczeń. Odliczamy 50 % vat od każdej raty, a pozostałe 50% vatu dochodzi do kosztu uzyskania przychodu. Czyli leasing operacyjny samochodu osobowego w 2014 roku nie dość, że daje zysk podatkowy w zakresie podatku dochodowego to jeszcze więcej przy rozliczeniu VAT.

 

Specjalna procedura na samochody premium – wartość pow. 150 tys. zł netto.

 

Na koniec jeszcze jeden argument za leasingiem. O ile w kredytach samochodowych czy zakupie za gotówkę podobne oferty są na auta za 50 i za 100 tys. to o tyle w leasingu możemy liczyć na dużo więcej. Będąc klientem aut luksusowych, czyli takich pow. 150 tys. zł mamy szansę liczyć na leasing z kosztem zaczynającym się od kliku procent i to nawet na 7 lat. Chcąc skorzystać z tej specjalnej oferty leasingu aut premium trzeba jednak wpłacić min 20 % opłaty wstępnej.

 

 

Podsumowując. Czyli prościej, taniej i lepiej podatkowo niż w Getin Leasing się nie da. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty leasingu samochodów osobowych, zarówno tych tańszych od 20 tys. zł netto do premium, czyli za 150 tys. zł i więcej.